Курс NT-IBM WAS Основи адміністрування IBM WebSphere Application Server | nt.ua

(044) 390 73 35 (050) 352 68 64

EN RU UA

Курс NT-IBM WAS Основи адміністрування IBM WebSphere Application Server

Курс надає знання та практичні навички супроводження великої кількості додатків середньої ланки та їх оновлення, управління модулями додатків, конфігурування налаштувань Java-машини, управління продуктивністю, надійністю та масштабованістю сервера додатків та додатків, які на ньому розміщуються.

Після закінчення курсу слухачі зможуть:

  • самостійно зможуть розгортати сервер додатків IBM WebSphere масштабу підприємства;
  • здійснювати моніторинг Java-машини та компонентів сервера додатків;
  • вчасно приймати рішення щодо забезпечення безвідмовної роботи інфраструктури IBM WAS;
  • розгортати на сервері тестові додатки, здійснювати їх моніторинг та налаштування, забезпечувати безпечний доступ до додатків.

Аудиторія

Курс призначений для IT-фахівців, які здійснюють супровід розподілених додатків, побудованих на основі IBM WAS.

Для ефективного навчання на курсі, слухачі повинні володіти такими знаннями і навичками:

  • основи об'єктно-орієнтоване програмування;
  • мови програмування Java.
  1. IBM WAS - сервер середньої ланки розподілених обчислень, призначений для розгортання JEE-додатків.
  2. Підготовка операційної системи для розгортання сервера WAS, необхідні пакети, встановлення системних семафорів. Підготовка користувачів та груп операційної системи. Три етапи розгортання сервера WAS - встановлення основних пакетів, встановлення механізмів оновлення сервера до наступних версій, оновлення сервера новими сервісними пакетами.
  3. Структура каталогів, отриманих в результаті інсталяції сервера додатків.
  4. Віртуальна Java-машина - серце сервера додатків. Стандарти та специфікації, технологія JEE - основа IBM WebSphere. Структура та компоненти JVM. Управління пам'яттю, змінні оточення JVM. Пакети розширень. Структури та види додатків, що розміщуються на сервері. Вступ до завантажувача класів сервера додатків.
  5. Середовище розробки Eclipse - інструмент адміністратора для роботи з IBM WebSphere. Модулі розширень для Eclipse. Конфігурація профайла для сервера додатків з середовища Eclipse.
  6. Запуск сервера додатків, конфігураційні файли, мета, вузол та сервер додатків. Введення в консоль управління сервером, моніторинг основних компонентів.
  7. Конфігурація сервісу JAAS та JDBC. Пули з'єднань, сервіс J2CA та безпека IBM WebSphere. Визначення ролей та груп користувачів. Доступ до серверів баз даних, налаштування та моніторинг з'єднань. Служба JMS, взаємодія IBM MQ та IBM WAS. Таймер-сервіси та JMS-служба. Контейнер web-додатків та додатків для взаємодії з базою даних. Особливості розміщення на сервері транзакційних додатків.
  8. Архітектура JEE-додатків. Стандарти додатків: web та EJB-додатки. Використання середовища Eclipse для складання, конфігурації та тестування додатків.
  9. Розміщення додатків на сервері, стандартні JEE та специфічні для IBM WebSphere дескриптори розміщення додатків. Моніторинг додатків, розгорнутих на сервері.
  10. Архітектура web-додатків. Ідеологія версії MVC. Від сервлету до фаселета - технологія JSF2. Стандартні конфігураційні файли та особливості розміщення web-додатків на IBM WebSphere. Управління та моніторинг сесії користувачів через консоль управління сервером додатка, сервлети та JSF-сторінки, моніторинг продуктивності. Життєвий цикл запиту користувача на сервер та сесійні ресурси сервера додатків.
  11. Управління транзакційними EJB3-додатками. Типи EJB-компонентів, їх конфігурація та моніторинг на сервері IBM WebSphere. Файли IBM WebSphere та особливості взаємодії компонентів в контейнері EJB.
  12. Вступ до розподілених транзакцій, транзакції бази даних та сервера додатків. Конфігурація транзакційного контейнера сервера додатків. Класи синглетон та сервіси таймера, управління завданнями на сервері додатків. Сесійний контекст, EJB-додатки та управління безпечним доступом до EJB-додатків.
  13. Основи ORM та JPA, конфігурація JEE-додатків для роботи з базою даних. Інжекція ресурсів сервера додатків в EJB-компоненти. Особливості роботи JEE-додатків з ресурсами IBM WebSphere.
  14. Взаємодія додатків JEE з сервером IBM MQ. Типи з'єднань з MQ-сервером. Організація та налаштування ресурсів IBM WebSphere для роботи з IBM MQ
  15. Технологія JEE Message Driven та сервер IBM MQ - тісна співпраця. Транзакційні бізнес-методи та розподілені JDBC-транзакції, ще раз про конфігурацію JDBC-драйвера сервера додатків

Реєстрація на найближчий курс

Код курсу

NT-IBM WAS

Тривалість, днів (годин)

5 (40)

Найближчі дати

за запитом

Ціна, грн

У вартість курсу входить

  • LIVE-навчання у віддаленому форматі проведення курсу
  • Відеозапис курсу (всі дії інструктора + голосовий супровід)
  • Підбірка матеріалів в електронному вигляді
  • Електронний сертифікат НЦ
  • Консультації тренера протягом 6-ти місяців після закінчення курсу